Ga naar de inhoud
  • Home
  • Meetings
    Vind de beste locatie voor uw bedrijfsmeeting

    Zoek een locatie in de Nederland, België of in de gehele Benelux.

    NEDERLAND
    BELGIË
    BENELUX
  • Events
  • Congres
  • Expotec
  • Incentives
  • MBE

    Het Meetings Business Event, georganiseerd door het eerste en grootste vaktijdschrift voor de MICE-markt: MEETINGS. Het MBE is een jaarlijks event voor iedereen die meetelt in de meetings- en congresindustrie.

    Aanmelden

    Aanmeldformulier Meetings Business Awards 2026

    Programma

    Meetings Business Awards 2026

    Locatie

    Locatie wordt eind 2025 bekend gemaakt

    Achtergrond

    Hét jaarlijkse congres voor alle MICE-professionals

    Eerdere editie's

    Vorige edities van de MBE

    Organisatie

    Het MBE is onderdeel van de mediaproductie van Brinkman Media Group

    Tijdens de bijeenkomst worden de MEETINGS Awards uitgereikt.

  • Awards
    Meetings Awards Logo
    MEETING ® Awards

    De publieksprijzen voor de beste MICE-locaties en -bedrijven

    Belangrijke Data

    Inschrijven, Nominaties, Stemmen & Uitreiking

    Achtergrond

    Sinds 2006 uitgereikt aan de beste MICE-bedrijven en locaties.

    Winnaars

    Uitslagen MEETINGS Awards Nederland en België

    Genomineerden

    Bekijk alle genomineerden voor de MEETINGS AWARDS 2025

    Stemmen

    Het stemmen op MEETINGS AWARDS 2025 is begonnen!

    U kunt weer stemmen!
  • Mediapakket
  • Nieuws
  • About

    ABOUT

    MEETINGS

    Contact

    BMG Business B.V.
    Nijmegen

    Filosofie

    Alle zakelijke aspecten van grote en kleine bijeenkomsten

    Doelgroep

    Hét Platform voor Print, Online & Ranking

    Abonnementen

    Abonneren op onze periodieken

    Team

    Ons team, de mensen achter MeetingsPlatform

    Disclaimer

    Eigendomsrechten en voorwaarden

Terug naar Nieuwsoverzicht

Categorie: Verbouwen, Nieuws
8 maart 2023

Spant gaat verbouwen: grote theaterzaal krijgt metamorfose

De grote theaterzaal van theater- en congrescentrum Spant in Bussum wordt deze zomer volledig verbouwd. Met het innovatieve ontwerp van (interieur-)architectenbureau Kabaz krijgt de zaal een nieuw karakter. Natuurlijke en duurzame materialen, opvallende vormen en spectaculaire licht- en geluidinstallaties doen hun intrede. Alles om de beleving van de gasten nog meer te versterken.

Spant had al langer de ambitie om Podium Eén, de grote theaterzaal, te verbouwen, maar zette de plannen tijdens de coronapandemie tijdelijk in de ijskast. Nu mensen de gang naar het theater en evenementen weer hebben gevonden en de behoefte om elkaar te ontmoeten groter is dan ooit, zet Spant de plannen door.

Vooruitstrevend
Het nieuwe ontwerp van de grote theaterzaal, is gebaseerd op drie pijlers. De gasten, of ze nou komen voor een theatervoorstelling of een congres, moeten een gevoel van warmte en luxe ervaren. De hypermoderne licht- en geluidsinstallaties zijn dynamisch en versterken alles wat er gebeurt op het podium. En alle materialen die gebruikt worden, zijn zo duurzaam mogelijk. Zo blijft Spant vooruitstrevend op het gebied van gastvrijheid, techniek en duurzaamheid.

Warme, luxe ambiance
(Interieur-)architectenbureau Kabaz uit Laren maakte het ontwerp. Kom je de nieuwe zaal binnen, dan trekken de wanden direct je aandacht. Ze zijn opgebouwd uit driehoekige – een soort stealth-achtige – vormen. Het excentrieke lichtontwerp versterkt de licht- en schaduwwerking van de wanden. En de warme, natuurlijke kleuren en nieuwe theaterstoelen zorgen voor een gevoel van comfort.

Paul Haighton, directeur van Spant: “De uitgesproken, stijlvolle sfeer die Kabaz in haar ontwerpen weet te brengen, zagen we helemaal voor ons in Spant. Wat Kabaz doet is pure ambacht. Alles is tot in de puntjes doordacht, net zoals wij dat doen bij de organisatie van een voorstelling of event. En dat voel je als gast. Dat werkt door in je beleving.”

Zintuigen prikkelen
Bertram Beerbaum, chief imagination officer van Kabaz: “We hebben een zaal gecreëerd waarin de gasten zich even in een andere wereld bevinden. De vormen, de kleuren, het licht, het geluid. Alle zintuigen worden geprikkeld. Als je binnenkomt, denk je: wow, wat een indrukwekkende ruimte. Maar zodra je zit en de zaallichten dimmen, staat alles ten dienste van het podium.”

Duurzame materialen
Een belangrijk onderdeel van het ontwerp is duurzaamheid. Bij ieder meubelstuk, ieder materiaal kijkt Spant samen met leveranciers naar de meest duurzame optie. Zo is de vloerbekleding van gerecycled materiaal. Alle lichten zijn led. De stoelen worden 100% hergebruikt. En de wandpanelen krijgen een coating van gerecycled leer. 

The show goes on
Op 3 juli sluit Spant de grote zaal voor de verbouwing. Vanaf begin september gaan de zaaldeuren weer open. Klaar om gasten te verwonderen. Klaar om alle innovaties in te zetten voor de congressen. En klaar om optredens van artiesten met verfijnd licht en geluid nog meer kracht bij te zetten.

Deel dit bericht:

Gerelateerde berichten

Allard Pierson biedt een vernieuwde oase van rust
Hiawatha Actief organiseert uitjes met ruimte
MECC Maastricht verwelkomt het World Congress on Women’s Mental Health vier jaar eerder dan gepland
Utrechtse Heuvelrug zet in op gecoördineerd herstel
Meet in Oostende met deze najaarstips
Zuiderkerk Amsterdam: unieke locatie in een historisch gebouw
Genomineerd voor een MEETINGS Award: Hotel & Chateau Marquette
CORPUS: vanaf 1 juni weer veilig & gezond ‘reizen’ door de mens
Antwerpen gaat weer open
WATT The Firms komt met veiligheidsplan

Locatieprofiel

Loading...
Spant!
VorigeVorigeLeonardo Hotels speelt in op veranderende behoefte meetings & events met nieuw concept ‘Now We’re Talking’
VolgendeCORPUS is jarig en trakteert!Volgende

Contactgegevens

BMG Business B.V.

Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen

Telefoon
+31 (0)24 760 06 60

E-Mail
info@brinkmanmediagroup.nl

©2025, Brinkman Media Group

Meetings

MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide

Events & Showbizz

MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide

Travel

TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide

Meetings Awards

Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader

Events Awards

Eventsbedrijven
Eventssupplier

Ranking

Meetingssterren

Privacy Statement
Linkedin Facebook Twitter Youtube Pinterest

Lid / Partner van: