Ga naar de inhoud
  • Home
  • Meetings
    Vind de beste locatie voor uw bedrijfsmeeting

    Zoek een locatie in de Nederland, België of in de gehele Benelux.

    NEDERLAND
    BELGIË
    BENELUX
  • Events
  • Congres
  • Expotec
  • Incentives
  • MBE

    Het Meetings Business Event, georganiseerd door het eerste en grootste vaktijdschrift voor de MICE-markt: MEETINGS. Het MBE is een jaarlijks event voor iedereen die meetelt in de meetings- en congresindustrie.

    Aanmelden

    Aanmeldformulier Meetings Business Awards 2026

    Programma

    Meetings Business Awards 2026

    Locatie

    Locatie wordt eind 2025 bekend gemaakt

    Achtergrond

    Hét jaarlijkse congres voor alle MICE-professionals

    Eerdere editie's

    Vorige edities van de MBE

    Organisatie

    Het MBE is onderdeel van de mediaproductie van Brinkman Media Group

    Tijdens de bijeenkomst worden de MEETINGS Awards uitgereikt.

  • Awards
    Meetings Awards Logo
    MEETING ® Awards

    De publieksprijzen voor de beste MICE-locaties en -bedrijven

    Belangrijke Data

    Inschrijven, Nominaties, Stemmen & Uitreiking

    Achtergrond

    Sinds 2006 uitgereikt aan de beste MICE-bedrijven en locaties.

    Winnaars

    Uitslagen MEETINGS Awards Nederland en België

    Genomineerden

    Bekijk alle genomineerden voor de MEETINGS AWARDS 2025

    Stemmen

    Het stemmen op MEETINGS AWARDS 2025 is begonnen!

    U kunt weer stemmen!
  • Mediapakket
  • Nieuws
  • About

    ABOUT

    MEETINGS

    Contact

    BMG Business B.V.
    Nijmegen

    Filosofie

    Alle zakelijke aspecten van grote en kleine bijeenkomsten

    Doelgroep

    Hét Platform voor Print, Online & Ranking

    Abonnementen

    Abonneren op onze periodieken

    Team

    Ons team, de mensen achter MeetingsPlatform

    Disclaimer

    Eigendomsrechten en voorwaarden

Terug naar Nieuwsoverzicht

Categorie: Nieuwe locatie
4 oktober 2021

Amare: een locatie om van te houden

Medio november is het zo ver: dan wordt in Den Haag Amare geopend – het huis voor cultuur, educatie, events en ontmoeting. Amare biedt in vier grote zalen onderdak aan Nederlands Dans Theater, Residentie Orkest, het voormalige Zuiderstrandtheater en Koninklijk Conservatorium, maar focust zich ook op het hosten van congressen en evenementen, Manager Business Events Diederick van Eeden vertelt over de unieke mogelijkheden van deze prachtige locatie.

Ruim van tevoren beschikbaar
Na de testmaanden september en oktober volgt de officiële opening met een openingsfestival van 18-20 november. Hierna is Amare volop inzetbaar voor congressen en evenementen. De grootste troef van dit complex? De flexibele beschikbaarheid, aldus Diederick. “Normaliter kijken congresorganisatoren niet naar theaters als locatie, omdat de programmering van theatergezelschappen voorrang heeft en er toevallig een gaatje vrij moet zijn voor een congres. Wij hebben met onze drie hoofdhuurders afgesproken dat wij elke zaal in principe ruim 24 maanden vooruit kunnen verhuren, zonder rekening te hoeven houden met hun programmering. Amare staat dus open voor boekingen van grote congressen die pas over twee jaar of later plaatsvinden.”
Boekingen staan al ingepland, vertelt Van Eeden. “Voor dit najaar bijvoorbeeld net zoveel als voor een heel jaar in het Zuiderstrandtheater, ons oude gebouw. Dat komt doordat Amare veel groter is en we veel meer opties hebben om zakelijke evenementen te latenplaatsvinden.”

Uiteenlopende mogelijkheden
De mogelijkheden zijn inderdaad legio: naast de vier grote zalen waarvan de twee grootste plaats bieden aan respectievelijk 1500 en 1300 personen, is er een congrescentrum met zes kleinere zalen die ook aan elkaar gekoppeld kunnen worden met een capaciteit van 300 – eventueel als subzaal bij een groot congres. Naast dat er handig geschoven kan worden met de ruimte, heeft Amare ook als voordeel dat de schaalgrootte nieuw is in Den Haag. “Wij zitten tussen het World Forum, met 2000 stoelen in de grootste zaal, en de Fokker Terminal, met een capaciteit van 750 tot 1000, in. De congressen die de stad eerder voorbijgingen omdat ze het Forum te groot vonden, of Fokker te industrieel, zouden nu wel eens bij ons kunnen aankloppen”, vertelt Diederick. “Dit is goed voor de stad, want meer bezoekers, meer hotelovernachtingen en hogere bestedingen in restaurants en winkels.”

Extra mogelijkheden biedt ook de Nieuwe Kerk, tegenover Amare. “De kerk is in ons beheer, dus daar kunnen we ook weer twee subruimtes inrichten, of een afsluitende borrel. Maar mijn droom is om het hele Spuiplein, met het Theater aan het Spui en het fillmhuis, te gebruiken voor een evenement voor 5000 man. Dat plan wil ik nog wel een keer uitwerken om te kunnen aanbieden op buitenlandse beurzen.”
Waar Amare ook over beschikt, zijn faciliteiten voor een goed geregisseerde livestream. “Die techniek hebben we ‘in huis’ dankzij een partner waar we al 20 jaar mee samenwerken. Er kan gekozen worden voor studiokwaliteit met vier of vijf camera’s, maar er kan ook simpelweg met één camera en een klein groepje heen en weer worden gebeld. We kunnen alle kanten op.”

Centraal gelegen
Vanaf Den Haag Centraal is het nog geen tien minuten lopen naar Amare. In de fietsenstalling is ruimte voor 1500 fietsen. Bovendien ligt het theater op vijf minuten rijden van de A12, met zeven grote parkeergarages in de directe omgeving. De locatie van Amare is ideaal. “Er is een keur aan drie- en viersterrenhotels in de buurt, en we zitten vlak bij het Binnenhof en het Mauritshuis. Voor bezoekers is het leuk om daar even overheen te kunnen lopen en een bezoek aan te brengen. Zo kun je ook nog wat cultuur opsnuiven na een congres. Dit is heel wat anders dan dat je vanaf de rand van de stad met een bus naar een hotel gereden moet worden.”

Toekomst
De Manager Business Events wil dat Amare het wauw-gevoel bij mensen zal oproepen, en dat zelfs de sceptici zeggen: “Wat een mooi gebouw”. De naam is immers niet alleen ontleend aan het Italiaanse ‘a mare’ (aan zee), maar ook aan het Latijnse ‘amare’ (liefhebben)… De reacties zijn tot nu toe in elk geval positief. “Meerdere opdrachtgevers die dit najaar iets willen organiseren, konden tot een maand geleden nauwelijks het pand in omdat het nog volop in aanbouw was,” vertelt Diederick, “maar die kunnen we nu bijna ongelimiteerd rondleiden en binnenhalen. En dat is ontzettend fijn.”

Voor het organiseren van een zakelijk event in Amare, kunt u mailen naar events@amare.nl.

Deel dit bericht:

Gerelateerde berichten

Botanic Sanctuary Antwerp huisvest het grootste congrescentrum van Antwerpen
BluePoint opent een gloednieuwe hightech ‘Green Key-Studio’ in Brussel
Ontmoet onze ambassadeur
people@places opent unieke locatie voor meeting & events en flexwerken in Enschede
Grand Opening van het nieuwe Bruges, Meeting & Convention Centre
Kinepolis Nederland: Uw meeting wordt een bioscoophit
Zeven Van der Valk hotels in Wallonië
Het Beurs-, Meeting- en Congrescentrum in Brugge is eerste Vlaamse meeting- en congreslocatie met M+ toegankelijkheidslabel
Nieuwe toplocatie in de Hofstad
Loading...
VorigeVorigeNieuwe toplocatie in de Hofstad
VolgendeBotanic Sanctuary Antwerp huisvest het grootste congrescentrum van AntwerpenVolgende

Contactgegevens

BMG Business B.V.

Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen

Telefoon
+31 (0)24 760 06 60

E-Mail
info@brinkmanmediagroup.nl

©2025, Brinkman Media Group

Meetings

MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide

Events & Showbizz

MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide

Travel

TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide

Meetings Awards

Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader

Events Awards

Eventsbedrijven
Eventssupplier

Ranking

Meetingssterren

Privacy Statement
Linkedin Facebook Twitter Youtube Pinterest

Lid / Partner van: