Ga naar de inhoud
  • Home
  • Meetings
    Vind de beste locatie voor uw bedrijfsmeeting

    Zoek een locatie in de Nederland, België of in de gehele Benelux.

    NEDERLAND
    BELGIË
    BENELUX
  • Events
  • Congres
  • Expotec
  • Incentives
  • MBE

    Het Meetings Business Event, georganiseerd door het eerste en grootste vaktijdschrift voor de MICE-markt: MEETINGS. Het MBE is een jaarlijks event voor iedereen die meetelt in de meetings- en congresindustrie.

    Aanmelden

    Aanmeldformulier Meetings Business Awards 2026

    Programma

    Meetings Business Awards 2026

    Locatie

    Locatie wordt eind 2025 bekend gemaakt

    Achtergrond

    Hét jaarlijkse congres voor alle MICE-professionals

    Eerdere editie's

    Vorige edities van de MBE

    Organisatie

    Het MBE is onderdeel van de mediaproductie van Brinkman Media Group

    Tijdens de bijeenkomst worden de MEETINGS Awards uitgereikt.

  • Awards
    Meetings Awards Logo
    MEETING ® Awards

    De publieksprijzen voor de beste MICE-locaties en -bedrijven

    Belangrijke Data

    Inschrijven, Nominaties, Stemmen & Uitreiking

    Achtergrond

    Sinds 2006 uitgereikt aan de beste MICE-bedrijven en locaties.

    Winnaars

    Uitslagen MEETINGS Awards Nederland en België

    Genomineerden

    Bekijk alle genomineerden voor de MEETINGS AWARDS 2025

    Stemmen

    Het stemmen op MEETINGS AWARDS 2025 is begonnen!

    U kunt weer stemmen!
  • Mediapakket
  • Nieuws
  • About

    ABOUT

    MEETINGS

    Contact

    BMG Business B.V.
    Nijmegen

    Filosofie

    Alle zakelijke aspecten van grote en kleine bijeenkomsten

    Doelgroep

    Hét Platform voor Print, Online & Ranking

    Abonnementen

    Abonneren op onze periodieken

    Team

    Ons team, de mensen achter MeetingsPlatform

    Disclaimer

    Eigendomsrechten en voorwaarden

Terug naar Nieuwsoverzicht

Categorie: Nieuws, Tsjechië
17 februari 2023

Congresland Tsjechië: Bruggen bouwen in het hart van Europa

In het hart van Europa legt Tsjechië, van oudsher de verbinding met alle delen van Europa. De iconische Karelsbrug in de schitterende hoofdstad Praag vormt misschien wel het mooiste symbool van wat een meeting in Tsjechië is: een verbinding met anderen. MEETINGS sprak met Tereza Hofmanová, senior manager van het Tsjechisch  conventiebureau, over Tsjechië als congresland met unieke mogelijkheden voor incentives en activiteiten.

Het huidige Tsjechië vormde in de middeleeuwen de kern van het koninkrijk Bohemen. Dit Slavische koninkrijk was één van de belangrijkste landen binnen het Heilig Roomse Rijk. Hoewel dit rijk vooral een Duits karakter had, was het Tsjechische Praag gedurende meerdere perioden de keizerlijke residentie. Vanaf 1918 was Tsjechië onderdeel van Tsjechoslowakije en maakte achtereenvolgens een periode van bloei, oorlog en veertig jaar gedwongen verblijf in het Oostblok mee. In 1993 werd het land onafhankelijk en is inmiddels volledig geïntegreerd in alle belangrijke Europese verbanden.

Tsjechië als congresland
Door de eeuwen heen is Tsjechië sterk met Europa verbonden geweest. Daardoor heeft het land een zeer lange traditie op het gebied van congressen en andere bijeenkomsten. Tot op de dag van vandaag is Tsjechië een congresland bij uitstek. De zeer centrale ligging in Europa en de sterke connecties met zowel West- als Oost-Europa maken het land uitermate aantrekkelijk voor internationale bijeenkomsten. “Het land behoort tot de meest veilige landen van Europa”, vertelt Tereza. “In vergelijking met de westelijke buurlanden ligt het prijspeil lager, terwijl de kwaliteit van locaties en gastronomie ruimschoots vergelijkbaar zijn.” Het aantal vier- en vijfsterrenhotels is al groot, maar in de komende jaren wordt dit nog verder uitgebreid. De Tsjechische keuken is stevig en voedzaam. Op het gebied van congreslocaties is Tsjechië een grootmacht. Grote congressen kunnen plaatsvinden op grote congreslocaties, maar ook de talloze historische locaties zijn zeer geschikt als congres- en vergaderlocaties. Tereza: “Alleen al de meer dan tweehonderd kastelen vormen sfeervolle locaties voor geslaagde bijeenkomsten. Praag is één van de initiatiefnemers van de Hybride City Alliance, die tijdens de covidperiode hybridemeetings wereldwijd liet inburgeren.”

‘Gouden Stad’
Voor velen is Praag dé congresstad in Tsjechië. De ‘Gouden Stad’ heeft met historische en moderne locaties alles in huis voor elk soort meeting en ook voor incentives is Praag buitengewoon aantrekkelijk. De bereikbaarheid is door de luchthaven - op slechts twintig minuten van het monumentale stadscentrum - perfect. “Praag kent een wijdvertakt OV netwerk”, vertelt Tereza. “Hierdoor is de auto eigenlijk nauwelijks nodig.” De tweede stad van Tsjechië, Brno, is een parel om te ontdekken. De hoofdstad van de regio Moravië heeft naast uitstekende locaties ook de beste cafés van het land en vormt het centrum van een beroemde wijnregio. In Ostrava wordt u verrast door bijzondere industriële locaties en het kuuroord Karlovy Váry biedt u de aristocratische allure van weleer met de faciliteiten en het comfort van vandaag.

Incentives
Niet alleen als congresland is Tsjechië zeer aantrekkelijk. De rijke historie, het schitterende landschap en de zeer goede gastronomie vormen zeer sterke USP’s. Tsjechië is de bakermat van de pils. In Plzer kunt u de oudste pilsbrouwerij (uit 1842) ter wereld bezoeken - “en uiteraard een pilsje proeven”, zegt Tereza. “Bent u een wijnliefhebber, dan kunt u de wijngaarden rondom Brno bezoeken en de heerlijke wijnen proeven - en zelfs wijn maken.” Zelfs Praag heeft een eigen wijngaard en ook deze kunt u bezoeken. Tsjechië heeft zestien steden en gebieden die als UNESCO-werelderfgoed gelden. Naast steden als Praag, Brno en Olomouc behoren ook regio’s als het Ertsgebergte en de Beukenbossen van het IJzergebergte tot het werelderfgoed. Golf is één van de meest geliefde sporten in Tsjechië. Het landschap vormt prachtige decors voor uitdagende golfbanen mogelijk. Actieve incentives kunt u ook op en rondom de vele wateren van Tsjechië organiseren.

Deel dit bericht:

Gerelateerde berichten

DNK Live & streaming vanuit Assen
Genomineerd als Beste Traininglocatie: Stadsschouwburg Utrecht
Origineel vergaderen kan weer bij Outdoor Challenge Park
Onemeeting.com start full-service marketing-, sales- en reserveringsservice voor bedrijven met meetingcapaciteit
EDEN HOTELS VERWELKOMT BARBARA SUSAN ALS DIRECTOR OF SALES
Hotel Casa Amsterdam realiseert permanente mediastudio
Amrâth Grand Hotel de l’Empereur: Grandeur in bijzondere tijden
Urban Jungle in Serre van Hotel Central
Een nog mooier Ermerstrand
Nieuw: Studio De Vergaderfabriek
Loading...
VorigeVorigeCenter Parcs stelt zich met Meetings & Events opnieuw voor aan zakelijke markt
VolgendeWethouder Bruines opent jubileumjaar 2023: Den Haag stad van EscherVolgende

Contactgegevens

BMG Business B.V.

Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen

Telefoon
+31 (0)24 760 06 60

E-Mail
info@brinkmanmediagroup.nl

©2025, Brinkman Media Group

Meetings

MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide

Events & Showbizz

MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide

Travel

TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide

Meetings Awards

Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader

Events Awards

Eventsbedrijven
Eventssupplier

Ranking

Meetingssterren

Privacy Statement
Linkedin Facebook Twitter Youtube Pinterest

Lid / Partner van: