Ga naar de inhoud
  • Home
  • Meetings
    Vind de beste locatie voor uw bedrijfsmeeting

    Zoek een locatie in de Nederland, België of in de gehele Benelux.

    NEDERLAND
    BELGIË
    BENELUX
  • Events
  • Congres
  • Expotec
  • Incentives
  • MBE

    Het Meetings Business Event, georganiseerd door het eerste en grootste vaktijdschrift voor de MICE-markt: MEETINGS. Het MBE is een jaarlijks event voor iedereen die meetelt in de meetings- en congresindustrie.

    Aanmelden

    Aanmeldformulier Meetings Business Awards 2026

    Programma

    Meetings Business Awards 2026

    Locatie

    Locatie wordt eind 2025 bekend gemaakt

    Achtergrond

    Hét jaarlijkse congres voor alle MICE-professionals

    Eerdere editie's

    Vorige edities van de MBE

    Organisatie

    Het MBE is onderdeel van de mediaproductie van Brinkman Media Group

    Tijdens de bijeenkomst worden de MEETINGS Awards uitgereikt.

  • Awards
    Meetings Awards Logo
    MEETING ® Awards

    De publieksprijzen voor de beste MICE-locaties en -bedrijven

    Belangrijke Data

    Inschrijven, Nominaties, Stemmen & Uitreiking

    Achtergrond

    Sinds 2006 uitgereikt aan de beste MICE-bedrijven en locaties.

    Winnaars

    Uitslagen MEETINGS Awards Nederland en België

    Genomineerden

    Bekijk alle genomineerden voor de MEETINGS AWARDS 2025

  • Mediapakket
  • Nieuws
  • About

    ABOUT

    MEETINGS

    Contact

    BMG Business B.V.
    Nijmegen

    Filosofie

    Alle zakelijke aspecten van grote en kleine bijeenkomsten

    Doelgroep

    Hét Platform voor Print, Online & Ranking

    Abonnementen

    Abonneren op onze periodieken

    Team

    Ons team, de mensen achter MeetingsPlatform

    Disclaimer

    Eigendomsrechten en voorwaarden

Terug naar Nieuwsoverzicht

Categorie: Koninklijke Jaarbeurs
20 maart 2026

Animo om te emigreren groeit: EmigratieBeurs verhuist naar Koninklijke Jaarbeurs

Steeds meer Nederlanders onderzoeken een toekomst buiten de landsgrenzen. Die groeiende interesse vertaalt zich direct naar de EmigratieBeurs, die op zaterdag 21 en zondag 22 maart 2026 voor de 28ste keer plaatsvindt. Voor het eerst gebeurt dat in Koninklijke Jaarbeurs, waar de organisatie ruimte biedt aan een recordeditie met naar verwachting circa 17.000 bezoekers. Daarmee is dit de grootste EmigratieBeurs ooit en de enige beurs in zijn soort in Europa.
‘Waar kan ik heen?’
Het aantal Nederlanders dat emigratie overweegt, blijft toenemen. In 2023 emigreerden 198.302 Nederlanders, en in 2025 waren dat er ruim 212.000. De onrust in de wereld versterkt de behoefte aan oriëntatie. Beursmanager Sterre van de Kerkhof: “Waar kan ik heen, waar ervaar ik een betere kwaliteit van leven, waar heb ik een toekomst? Die vragen drijven een divers publiek naar de beurs. Van jonge gezinnen met kinderen tot gepensioneerde stellen die hun oude dag elders willen doorbrengen.” Landen als Paraguay zijn momenteel populair, onder meer vanwege het gunstige belastingklimaat en lage kosten van levensonderhoud. Toch benadrukt Van de Kerkhof dat de meeste bezoekers vooral op zoek zijn naar nieuwe kansen, werk en een betere balans tussen leven en werken.

Nieuwe baan, nieuw huis en een school voor de kinderen
De EmigratieBeurs is in belangrijke mate een internationale arbeidsmarkt. Bezoekers worden aangeraden hun Engelstalige cv mee te nemen: meer dan een miljoen vacatures in het buitenland zijn beschikbaar, en buitenlandse werkgevers zoeken actief naar Nederlanders. Van vrachtwagenchauffeur tot boer, van garagehouder tot medisch specialist, voor elk beroep is er wereldwijd aanbod van vacatures.

Maar de beurs is meer dan een banenmarkt. Veel van de tweehonderd exposanten richten zich op gezinnen als geheel, met een programma dat ook kinderen aanspreekt zoals kampvuuractiviteiten, wakvissen en andere belevenissen die het leven in een ander land tastbaar maken. Ook vinden mensen in de 150 informatiesessies antwoord op praktische vragen, bijvoorbeeld over regelgeving in het buitenland en emigreren met een leerplichtig kind. Van de Kerkhof: “Sommige mensen gaan van de beurs af met een nieuwe baan, een nieuw huis een school voor de kinderen.”

Groei van de beurs vraagt om nieuwe locatie
Herman Mantel, Chief Commercial Officer van Koninklijke Jaarbeurs: “Het succes van de EmigratieBeurs combineren met de overstap naar Jaarbeurs vind ik een heel logische en interessante ontwikkeling. De beurs is uitgegroeid tot een volwassen platform voor iedereen die serieus nadenkt over een toekomst in het buitenland. Met deze stap creëren we samen ruimte voor verdere groei en professionalisering.” Sterre van de Kerkhof: "In de afgelopen jaren zagen we de belangstelling voor de EmigratieBeurs steeds verder toenemen. De overstap naar Jaarbeurs was voor mij dan ook logisch.”

Jaarbeurs ligt op een klein half uur van luchthaven Schiphol, in het hart van Nederland, direct naast Utrecht Centraal Station. De centrale ligging maakt de beurs bereikbaar voor bezoekers uit het hele land.

Deel dit bericht:

Gerelateerde berichten

Koninklijke Jaarbeurs verwelkomt studentondernemers met impactmissie tijdens Nationale Expositie van Enactus Netherlands
Koninklijke Jaarbeurs kiest A-Booth als hoofdleverancier voor standbouw
Koninklijke Jaarbeurs verhuist internationale vakbeurs VIV Select China van Nanjing naar Shanghai
Beelden laten Jaarbeursboulevard bloeien: kunstenaar Arne Quinze brengt natuur in het hart van Utrecht
Winterwereld in Utrecht: magie, shows & sport onder één Jaarbeursdak
Techbeurzen WoTS en Electronics & Applications de komende vier jaar in Koninklijke Jaarbeurs
Koninklijke Jaarbeurs lanceert eerste editie Dutch Travel Week
Koninklijke Jaarbeurs introduceert Sustainability Pledge
Koninklijke Jaarbeurs lanceert Academy: investeren in mensen, bouwen aan de toekomst
Koninklijke Jaarbeurs lanceert internationale vakbeurs voor de pluimvee- en veehouderijsector in India
Loading...
VorigeVorigeScholen missen duidelijke AI‑kaders, blijkt uit nieuw onderzoek voorafgaand aan vakbeurs IPON van Jaarbeurs

Contactgegevens

BMG Business B.V.

Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen

Telefoon
+31 (0)24 760 06 60

E-Mail
info@brinkmanmediagroup.nl

©2026, Brinkman Media Group

Meetings

MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide

Events & Showbizz

MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide

Travel

TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide

Meetings Awards

Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader

Events Awards

Eventsbedrijven
Eventssupplier

Ranking

Meetingssterren

Privacy Statement
Linkedin Facebook Twitter Youtube Pinterest

Lid / Partner van: