Ga naar de inhoud
  • Home
  • Meetings
    Vind de beste locatie voor uw bedrijfsmeeting

    Zoek een locatie in de Nederland, België of in de gehele Benelux.

    NEDERLAND
    BELGIË
    BENELUX
  • Events
  • Congres
  • Expotec
  • Incentives
  • MBE

    Het Meetings Business Event, georganiseerd door het eerste en grootste vaktijdschrift voor de MICE-markt: MEETINGS. Het MBE is een jaarlijks event voor iedereen die meetelt in de meetings- en congresindustrie.

    Aanmelden

    Aanmeldformulier Meetings Business Awards 2026

    Programma

    Meetings Business Awards 2026

    Locatie

    Locatie wordt eind 2025 bekend gemaakt

    Achtergrond

    Hét jaarlijkse congres voor alle MICE-professionals

    Eerdere editie's

    Vorige edities van de MBE

    Organisatie

    Het MBE is onderdeel van de mediaproductie van Brinkman Media Group

    Tijdens de bijeenkomst worden de MEETINGS Awards uitgereikt.

  • Awards
    Meetings Awards Logo
    MEETING ® Awards

    De publieksprijzen voor de beste MICE-locaties en -bedrijven

    Belangrijke Data

    Inschrijven, Nominaties, Stemmen & Uitreiking

    Achtergrond

    Sinds 2006 uitgereikt aan de beste MICE-bedrijven en locaties.

    Winnaars

    Uitslagen MEETINGS Awards Nederland en België

    Genomineerden

    Bekijk alle genomineerden voor de MEETINGS AWARDS 2025

    Stemmen

    Het stemmen op MEETINGS AWARDS 2025 is begonnen!

    U kunt weer stemmen!
  • Mediapakket
  • Nieuws
  • About

    ABOUT

    MEETINGS

    Contact

    BMG Business B.V.
    Nijmegen

    Filosofie

    Alle zakelijke aspecten van grote en kleine bijeenkomsten

    Doelgroep

    Hét Platform voor Print, Online & Ranking

    Abonnementen

    Abonneren op onze periodieken

    Team

    Ons team, de mensen achter MeetingsPlatform

    Disclaimer

    Eigendomsrechten en voorwaarden

Terug naar Nieuwsoverzicht

Categorie: Nieuws
17 september 2020

Eerste snelle test van 15 minuten voor grootschalige evenementen getest in het Austria Center Vienna

Vlak voordat het evenement begint een coronavirus-wattenstaafje nemen en de resultaten binnen 15 minuten terug krijgen? Wat een paar maanden geleden nog volkomen onrealistisch leek, is nu mogelijk - dankzij het tempo van de ontwikkelingen in snelle tests. Het Austria Center Vienna is de eerste locatie in Europa waar een groot proefproject werd uitgeprobeerd, in samenwerking met de Vienna University of Economics and Business. De komende dagen zullen in totaal 3.000 mensen die lezingen bijwonen om het academiejaar van start te laten gaan en worden getest met behulp van een nieuwe antigeen-sneltesttechniek. De opgedane inzichten kunnen binnenkort worden ingezet voor de hele evenementenbranche.

Proefproject
De congres- en evenementenindustrie is bijzonder hard getroffen door de Covid-19-pandemie - de afgelopen maanden zijn alleen al in het Austria Center Vienna ongeveer 50 evenementen uitgesteld of geannuleerd. De directe gevolgen voor Wenen als congresbestemming zijn rampzalig geweest, aangezien de internationale evenementen in het Austria Center Vienna in een normaal jaar een geïnduceerde economische impact hebben van tussen de 400 en 500 miljoen euro. “Met het proefproject voor snelle tests willen we ons steentje bijdragen om ervoor te zorgen dat in de toekomst evenementen die aan de hoogst mogelijke veiligheidsnormen voldoen in Wenen kunnen worden gehouden. We zijn de studenten van de Weense Universiteit voor Economie en Bedrijfskunde erg dankbaar voor hun steun in deze onderneming”, zei algemeen directeur Susanne Baumann-Söllner. “Het is buitengewoon belangrijk voor ons om de nieuwe intake persoonlijk te laten plaatsvinden, terwijl het ook een veilige omgeving biedt voor studenten en docenten. Daarom maakten we graag gebruik van de kansen die door deze snelle tests werden geboden”, aldus Rector Edeltraud Hanappi-Egger van de Weense Universiteit voor Economie en Bedrijfskunde.

Grote uitdagingen
Tot nu toe bracht het testen van alle deelnemers aan grootschalige evenementen een aantal grote uitdagingen met zich mee: de grootste hiervan is de tijdsfactor, aangezien er minstens een paar uur verstrijken tussen het moment waarop de wattenstaafjes of gorgelmonsters worden afgeleverd en de resultaten terugkomen van het lab. De Oostenrijkse groothandel in farmaceutische producten Alpstar heeft nu de NADAL® COVID-19 Ag Rapid Test van de Duitse fabrikant Nal von Minden op de Oostenrijkse markt gebracht, een systeem dat binnen enkele minuten duidelijke resultaten oplevert. Hij is uiterst nauwkeurig en gevoelig en onderscheidt zich ook door zijn uitstekende bedieningsgemak. In het proefproject worden keeluitstrijkjes genomen door medici van de Arbeiter-Samariter-Bund voordat de test wordt uitgevoerd op een vergelijkbare manier als een zwangerschapstest, waarbij een aantal druppeltjes met het monster wordt aangebracht op een testcassette voordat de resultaten worden weergegeven op een chemische strip.

Teststroken voor studenten vóór colleges
Traditioneel wordt de eerste lezing voor de populaire cursus bedrijfskunde aan de Weense Universiteit voor Economie en Bedrijfskunde gehouden in hal A van het Austria Center Vienna. "We willen studenten van het eerste semester de kans geven om de flair van universitair leren te ervaren tijdens een grootschalig kick-offevenement dit jaar, maar ook in overeenstemming met strikte hygiënenormen", zei Hanappi-Egger. Voor het inleidende college bedrijfskunde worden de studenten opgesplitst in twee groepen met elk ongeveer 1.000 deelnemers. “Om ervoor te zorgen dat het testen zo min mogelijk tijd kost, hebben we op het overdekte hoofdplein buiten de locatie talloze lanen ingericht. Zodra het wattenstaafje is genomen door een medische professional, kunnen studenten de meeste resterende stappen in slechts een paar minuten zelf voltooien en het gebouw meteen betreden als ze een negatief resultaat opleveren”, aldus Baumann-Söllner. Tests zijn volledig anoniem. Het congrescentrum dekt met steun van de universiteit het grootste deel van de kosten van het pilotproject.

Pilotproject
Terwijl het pilotproject het Austria Center Vienna internationaal naar onbekend terrein brengt, zijn de ogen van de wereldwijde industrie gericht op Wenen. Gehoopt wordt dat het project praktische inzichten zal opleveren in belangrijke kwesties zoals organisatorische basiszaken, de hoeveelheid tijd die de deelnemers nodig hebben en de kosten voor snelle tests bij grootschalige evenementen. “Op dit moment zien we dat de sector voorzichtig weer op de been is, zij het op een zeer regionaal niveau. Om ervoor te zorgen dat grootschalige internationale evenementen op middellange termijn naar Wenen kunnen terugkeren, moeten organisatoren een hoog niveau van vertrouwen hebben in de genomen maatregelen. Geen enkel hygiëneplan of testprocedure kan volledige bescherming tegen Covid-19 bieden. Maar we zijn er allemaal vast van overtuigd dat snelle tests een belangrijke stap in de goede richting zijn en snel de nieuwe standaard kunnen worden. We willen dat dit proefproject de industrie laat zien welke nieuwe opties er beschikbaar zijn en dat het organisatoren gerichte ondersteuning biedt ”, besluit Baumann-Söllner. De tests, en vooral de resultaten, zijn ook erg belangrijk voor de universitaire sector: “Onze steekproef van meer dan 1.000 studenten per college is zo groot dat het bruikbare inzichten oplevert vanuit het oogpunt van risicobeoordeling voor lopende operaties aan de universiteit. in het volgende semester”, voegde Hanappi-Egger toe.

Meer weten, lees dan onderstaande link nog eens rustig door: https://www.acv.at/en/press/corporate-news/first-15-minute-rapid-test-for-large-scale-events-trialled-at-the-austria-center-vienna-covid-19-pilot-project-involves-3000-students-from-the-vienna-university-of-economics-and-business 

Deel dit bericht:

Gerelateerde berichten

Landgoed De Uitkijk introduceert een nieuw concept: Business Breakfast.
Postillion Hotels blijven open
Flint verwelkomt nieuwe drager Content Amersfoort
Kom vergaderen bij Van der Valk Hotel Volendam
Op zoek naar een leuk uitje met uw bedrijf of personeelsvereniging?
Appie Alferink 25 jaar directeur van ZIMIHC
De Hallen Studio’s: Evenementen en TV-producties in Amsterdam
Veilig met je bedrijf naar De Barenzaal in Genk
Draadloze conferentietechniek van SHURE maakt persoonlijk vergaderen met voldoende afstand mogelijk.
KNVB Campus Zakelijk actief
Loading...
VorigeVorigeAbdij Rolduc vanaf 21 september weer open
VolgendeAED Studios en Creationz zetten samen in op hybride eventsVolgende

Contactgegevens

BMG Business B.V.

Bezoekadres
Kerkenbos 10-15E
6546 BB Nijmegen

Telefoon
+31 (0)24 760 06 60

E-Mail
info@brinkmanmediagroup.nl

©2025, Brinkman Media Group

Meetings

MEETINGS
MeetingsGuide
Meetings Locatie Top-500
International Conferences
Meetings Business Event
Meetings® Awards
Expotec
ExpotecGuide

Events & Showbizz

MEETINGS
Events & Showbizz
Events Awards
EventsGuide

Travel

TRAVEL – Business & Incentives
TravelGuide

Meetings Awards

Congres
Congrestheater
Evenementen
Teamactiviteiten
Supplier
Training
Vergader

Events Awards

Eventsbedrijven
Eventssupplier

Ranking

Meetingssterren

Privacy Statement
Linkedin Facebook Twitter Youtube Pinterest

Lid / Partner van: